Společnost Meta se chystá vydat chatboty disponující AI s různými osobnostmi

06. 08. 2023

Společnost Meta plánuje vydat chatboty, využívající umělou inteligenci (AI). Ti by měli mít osobnost podobnou člověku. Je to krok, jehož cílem je zvýšit úsilí o udržení uživatelů.

Společnost Meta se chystá vydat chatboty disponující AI s různými osobnostmi
foto: freepik/ilustrativní

Někteří z odborníků prozradili, že jsou prototypy těchto chatbotů ve fázi vývoji, přičemž by se finální produkt měl být schopný zapojovat do diskusí s jinými lidmi. Různorodá škála chatbotů bude prezentovat různé osobnosti a očekává se, že budou zavedeny již příští měsíc.

Tito chatboti jsou zaměstnanci společnosti Meta nazývány jako „persony“, přičemž každá z těchto „person“ bude ztělesňovat jinou osobnost. Přestože bude podle webu ArtificialInteligence-news.com primárním cílem těchto chatbotů nabízet další personalizovaná doporučení a vylepšené funkce vyhledávání, jsou také prezentovány jako jakýsi zdroj zábavy pro uživatele sociálních sítí.

S takto sofistikovanými schopnostmi AI však přichází obavy z možného porušování pravidel a nepřesností. V reakci na to Meta prozradila, že může zavést automatické kontroly výstupů chatbotů, aby zajistila přesnost a soulad s pravidly platformy.

Brzké uvedení na trh by mohlo společnosti podle portálu TheVerge.com pomoci k větší konkurenceschopnosti. Na jedné straně by zavedení chatbotů mohlo být způsobem, jak zvýšit angažovanost ve službách, jako je Facebook a Instagram, tváří v tvář konkurenci společností, jako je TikTok. Na druhé straně by chatboti mohli sloužit jako ukázka schopností AI společnosti Meta, která konkuruje OpenAI podporované společností Microsoft a Bard od společnosti Google.

Tagy

▲+0.3%
1 den
▼-0.6%
1 týden
▼-3.42%
1 měsíc
▲+28.41%
1 rok
Akcioměr 15.45%
info
▲+0.63
1 den
▲+1.35
1 týden
▲+6.76
1 měsíc
▼-49.27
1 rok
Index stresu 46.53
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace