Paroubek se vrací! Zakládá levicové hnutí Nespokojení

25. 02. 2023

Jiří Lev Paroubek se rozhodl pro návrat do politiky. Na podzim bychom mohli očekávat zrod levicového hnutí Nespokojení. V plánu je kandidatura do Evropského parlamentu i krajských voleb.

Paroubek se vrací! Zakládá levicové hnutí Nespokojení
foto: Pixabay/Ilustrativní

Návrat velmi známého českého politika, expremiéra a bývalého předsedy ČSSD můžeme očekávat již v září uvádí sever iDNES.cz. V plánu má poskládat politickou stranu z veteránů české levice. Straníky by se tak měli stát jeho bývalí kolegové a příznivci. „A nemusí to být jen sociální demokraté, ale mohou to být i komunisté, lidé ze Suverenity, Domova nebo Národních socialistů,“ přiblížil Paroubek pro iDnes.cz Konkrétní jména ale zatím neprozradil.

„Upřímně, jak to vidím já, tak sociální demokraté ani komunisté nejsou schopni udělat sami samostatně pět procent. Vznik nového politického uskupení mi proto přijde jako forma, jak tady utvořit novou formaci, která by byla schopná oslovit levicové voliče, kteří teď zůstávají doma, protože nemají koho volit,“ říká na Paroubek. S tímto tvrzením by se dalo argumentovat, že levicové strany v Česku máme a ne jednu. Expremiér má na svém kontě již několik pokusů o návrat, nikdy se to ovšem nepodařilo, tak jak by doufal. Uvidíme, zda to tentokrát bude jiné. „Spolek odpovídá náladě a charakteru velké části společnosti, která je nespokojená se současným vývojem a vládou,“ komentuje dále předseda ČSSD.

Jeho současným cílem je zaútočit na posty v Evropském parlamentu, případně i v krajských volbách. Dlouhodobě by se však s hnutím chtěl dostat až do parlamentu. „Pokud jde o volby do Poslanecké sněmovny v roce 2025, myslím, že do těch by už měla vzniknout společná kandidátka z celé levice,“ řekl pro server iDNES.cz.

Paroubek působil ve straně ČSSD 22 let, od roku 1989 až do 2011 a vystudoval VŠE. V období 2005 až 2006 byl předsedou vlády a od roku 2006 předsedou strany ČSSD, uvádí server Aktuálně.cz. Letos mu bude už 71 let. Pravděpodobně si jako zodpovědný občan chce přivydělat k důchodu, když se bude teď měnit ta jejich valorizace.

Tagy

▲+0.3%
1 den
▼-0.6%
1 týden
▼-3.42%
1 měsíc
▲+28.41%
1 rok
Akcioměr 15.45%
info
▲+0.63
1 den
▲+1.35
1 týden
▲+6.76
1 měsíc
▼-49.27
1 rok
Index stresu 46.53
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace