Řízek, vývar, limonáda. Rodinný oběd na Čapím hnízdě způsobí kráter v peněžence
foto: Deník Vektor/Čapí hnízdo
REPORTÁŽ: Celý Resort Čapí hnízdo je přístupný pro neubytovanou veřejnost každý den od 10:00 do 21:00. Zejména v létě jde o překrásný zážitek. Historii místa, tolikrát spojovaného s bývalým premiérem Andrejem Babišem, zřejmě nebude nutné připomínat.
I přesto jde o podstatný fakt.
V areálu si užijí dospělí, ale i děti. Nedílnou součástí jsou také místní restaurace. Naleznete jich zde hned několik: Lihovar, Pool bar, Letní Terasu, Bistro u Čápa anebo takzvanou Vyhlídku. Jde o prostor určený pro soukromé a speciální akce s panoramatickým výhledem na místní golfové hřiště.
My jsme pro rodinný oběd zvažovali z několika možností, nejblíže jsme měli k Restauraci Lihovar, kde působí šéfkuchař Ladislav Douša. Jídla vypadala skvostně, ale nakonec jsme je přeci jen neochutnali. Možná jako ostatní, i my jsme si spočítali, na kolik by nás klasický oběd vyšel.
Nakonec jsme se dostali na zhruba 2.500 korun, což bylo nad naše možnosti.
Menu jsme sestavili z polévky (hovězí vývar za 125 korun), těstovin s krevetami (499 korun jedna porce), Caesar salátu s krevetami a telecího řízku. Poslední dva zmíněné pokrmy vychází dohromady na 944 korun. K tomu dvě ovocné šťávy pro děti (0,2 litru) za 320 korun a dvě půllitrové limonády pro dospělé, kdy jedna stojí 115 korun.
Půllitrové pivo (Plzeňský Prazdroj) je za 99 korun.
Symbolické... Foto: Deník Vektor
Místo je krásné
Žádný předkrm, aperitiv, dezert, káva.
Celková částka se skutečně pohybovala kolem 2.500 korun.
Čapí hnízdo jsme navštívili se známými, kteří zde nebyli poprvé. Zřejmě proto byli patřičně vybaveni z domu. „Mně už je ti ten Babiš jedno, tady je to prostě hezký,“ namítla Hanka, čtyřicetiletá účetní působící v Komerční bance. „Projdeme se, vidíme kus přírody, ale jídlo bereme s sebou, pití také,“ doplnila při jedné ze zastávek na sluncem vyhřátém trávníku.
V momentě, kdy Čapím hnízdem procházíte, vám vlastně ani nedochází jeho rozlehlost. Jak jsme se dočetli, celý prostor vznikl sloučením několika osad, jako například již neexistující Kačerovy Lhoty.
Správcem je společnost IMOBA, jejímž jediným akcionářem je SynBiol v čele s advokátem Agrofertu Alexejem Bílkem. Pod tuto skupinu dále spadá Columna Chodov, Paloma Průhonice, Pumpa a Sokolovna Průhonice.
Čapí hnízdo jako celek zaslouží pozornost, je to mistrovské dílo. Pro průměrně vydělávající rodiny však zůstanou jeho gastronomické poklady ještě nadlouho ukryté.