Učitel objevil díru na trhu. S nosičem kol vydělává na stěhování

08. 05. 2024
Učitel objevil díru na trhu. S nosičem kol vydělává na stěhování
foto: Deník Vektor/Stěhování v akci

Milan Netolický je teprve pár let po absolutoriu pedagogické fakulty. Ve východních Čechách začínal jako učitel přírodopisu a matematiky. Další aprobací, jak sám řekl, je tělocvik. A vlastně i ostatní předměty v případě absence kolegyň na prvním stupni.

Podle Netolického slov je však jeho současný plat natolik nízký, že se snažil najít víkendový přivýdělek. K doučování prostřednictvím online hodin za 350 korun objevil ještě další způsob obživy. Pracuje jako hodinový manžel, ale soustředí se výhradně na stěhování.

Má pouze osobní vůz a nosič na kola. Ten prý uveze kolem šedesáti kilogramů. Za hodinu bere 550 korun a věci obvykle vynese sám. „Cvičím celý život, mám sílu, unesu všechno,“ řekl nám poté, co jsme si ho na pražském sídlišti Lužiny všimli ve chvíli, kdy nesl jízdní trenažér.

„Má do padesáti kilo, žádný problém,“ sdělil přítomné redaktorce. „Už jsem si za poslední dva měsíce vydělal jedenáct tisíc, to je pro mě hrozně moc. Spočítané to mám dobře, protože to dělám jen ve volném čase, takže nemám absenci v zaměstnání,“ dodal.

Na záda si nestěžuje. Obvykle prý ještě v momentě, kdy řekne, že učí, následuje několik jiných pracovních příležitostí. „Díky stěhování jsem doučoval pět dětí matematiku. V Praze jsou tak neuvěřitelné počty zájemců o studium, že mě to samotného překvapilo,“ uzavřel s tím, že spěchá.

Po převozu kola na Vinohrady prý jede na Vinoř pro menší komodu. Tu spolu s majitelkou plánoval odvézt na sběrný dvůr. „Ale paní se vrátí, ta tam nezůstane,“ zasmál se při odjezdu.

Fotografii jsme ukázali několika profesionálním firmám na stěhování. Nápadu se zasmáli. „Nedělá to poprvé, je vidět, že vše drží,“ řekl Filip Valášek ze Stěhování Pankrác. „Ale my máme cenu tisíc korun za hodinu bez DPH a objemnější vozy pro přepravu, toto je opravdu brigáda,“ dodal.

vložil: Hana Suchá

Tagy

▼-0.27%
1 den
▲+1.72%
1 týden
▲+4.41%
1 měsíc
▲+38.39%
1 rok
Akcioměr 41.79%
info
▼-0.36
1 den
▼-1.73
1 týden
▼-16.07
1 měsíc
▼-7.84
1 rok
Index stresu 36.37
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn