V Praze skončila vyhlášená Billa. Místní zoufají

30. 04. 2024
V Praze skončila vyhlášená Billa. Místní zoufají
foto: Deník Vektor/Uzavření pobočky Praha - Břevnov

Deník Vektor se hodlá v měsíci květnu zaměřit na takzvaný spotřebitelský koš. Zajímat nás budou především potraviny a jejich cenový vývoj. První, čím začneme, je však konec pobočky Billa v Praze 6, v ulici Bělohorská.

Uzavřena byla k datu 31. 3. 2024.

Dozvěděli jsme se o tom v Kauflandu na Vypichu, kde nás zajímaly tamní akce. O nich přineseme materiál ve čtvrtek. „Pozorujeme nárůst od chvíle, kdy Billa skončila, ano,“ sdělila redaktorovi pokladní. „Lidé nenadávají, ale vadí jim, že musí jezdit až sem. Přeci jen jde o čtyři tramvajové zastávky. Hlavně zpočátku byli dost nešťastní,“ doplnila.

Po zmapování akčních cen v Kauflandu jsme se vrátili právě o těch zmíněných pár stanic zpátky.

Že na břevnovské adrese Billa v minulosti fungovala, náhodný kolemjdoucí nepozná. Prostor je sice uzavřený, ale už zdálky je vidět čitelný nápis o tom, co se chystá. Místo Billy se tak břevnovští obyvatelé mohou těšit na nový Albert.

„My jsme byli zvyklí, teď je dvouměsíční proluka a je to takové nepříjemné,“ řekl redaktorovi oslovený padesátník. „Je to ale dobře, že to tady bude,“ přidala jeho žena, která zpoza rohu vedla malého psíka. „My tady žijeme třicet let, tak si umíte představit, jak těžko se člověk přeučuje. A ano, také musíme na větší nákupy na Vypich,“ dodal pár a s nepatrnou úklonou odešel.

V případě řetězce Albert se pouze v hlavním městě bude jednat o pětaosmdesátou prodejnu. Billa jich má čtyřicet devět. Vyplývá to z výpisu na oficiálních stránkách řetězců.

Co přesně stojí za uzavřením pobočky na Břevnově, tiskové oddělení nepřiblížilo. Lze však předpokládat, že nebyly naplněny ekonomické rozvahy.

Mezi lidmi však bylo místo velice oblíbené, svědčí o tom téměř sedm set nadprůměrných recenzí zveřejněných na Googlu i firemních a mapových podkladech společnosti Seznam.cz.  

vložil: Daniel Kolman

Tagy

▼-1%
1 den
▼-0.33%
1 týden
▲+4.15%
1 měsíc
▲+32.76%
1 rok
Akcioměr 40.68%
info
▲+1.13
1 den
▲+4.6
1 týden
▼-8.17
1 měsíc
▼-7.04
1 rok
Index stresu 40.57
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn