Do Bruselu chce trojnásobný vítěz AZ-kvízu

07. 06. 2024
Do Bruselu chce trojnásobný vítěz AZ-kvízu
foto: Deník Vektor/AZ-kvíz mezi lidi

Jak už jsme v pondělí napsali, Deník Vektor prochází jednotlivé kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Ty se v České republice konají v pátek a v sobotu. Celkové výsledky ovšem budou známy až v neděli, kdy se jednotlivé místnosti uzavřou ve všech členských státech.

V pondělí jsme publikovali článek o některých jménech hnutí ANO, tentokrát jsme si všimli spíše úsměvného pokusu o vstup do bruselských lavic.

Liberální aliance nezávislých občanů (LANO) má na prvním místě Šimona Hlinovského. Ten v kolonce povolání uvedl několik činností: „Politolog, autor knihy Očima mladého aktivisty, publicista, procesní specialista, trojnásobný vítěz AZ-kvízu a vedoucí kroužku pro děti“.

Také třetí místo je z mediálního hlediska atraktivní. Obsadila jej studentka Vanda Šišperová. Jako své povolání uvedla: „Svatební vizážistka a dobrovolnice v kočičím útulku“. Kateřina Prchalová, číslo 25, je osoba pečující o osobu blízkou, pátá Lenka Kořínková je cestovatelka a dvanáctý Martin Prchal je vedoucí kroužku pro děti a pečovatel v domově seniorů. Jedinou stávající političkou je na kandidátce zastupitelka MČ Praha-Satalice Jana Kožnarová, je osmnáctá. Tam ovšem kandidovala za SATALICE SOBĚ.

Hlavním heslem Liberální aliance nezávislých občanů je zvolání „Méně byrokracie, více demokracie!“ Strana podle vlastního programu, který jsme pročetli, vnímá důležitost evropského společenství i technologický progres. Současně se snaží bojovat za klima a posílení participace občanů při tvorbě politiky.

Žádná z výzkumných agentur ji ovšem nemá ani na jednoprocentní hranici.

vložil: Hana Suchá

Tagy

▼-1%
1 den
▼-0.33%
1 týden
▲+4.15%
1 měsíc
▲+32.76%
1 rok
Akcioměr 40.68%
info
▲+1.13
1 den
▲+4.6
1 týden
▼-8.17
1 měsíc
▼-7.04
1 rok
Index stresu 40.57
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn