„Luboši, máš padáka.“ Zaorálkovi vadí vyhazov e-mailem

05. 05. 2024
„Luboši, máš padáka.“ Zaorálkovi vadí vyhazov e-mailem
foto: Deník Vektor/Lubomír Zaorálek na tiskové konferenci

Deník Vektor už v pondělí napsal o plánované tiskové konferenci Sociální demokracie (bývalá značka pro ČSSD) a odborářů. To se uskutečnilo v úterý a naše redakce jej sledovala. Důležitým motivem byla ekonomika České republiky a také snaha chránit zaměstnance.

Za sociální demokraty hovořil předseda Michal Šmarda a exministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, za ČMKOS Josef Středula.

„Česká ekonomika jako jediná nedosáhla úrovně HDP před pandemií koronaviru. Jeden ze zásadních důvodů je vládní politika nízkých mezd společně s vysokými cenami energií a potravin,“ řekl na brífinku Šmarda.

Zde dodejme, že podle předběžných prognóz ČSÚ je domácí ekonomika na vzestupu. Podle odhadu vzrostl hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,5 procenta.

„Odpor vlády ke zvyšování mezd a platů je významnou brzdou české ekonomiky,“ doplnil Lubomír Zaorálek.

Předseda ČMKOS Josef Středula následně zdůraznil, že odbory protestují proti záměru vládních poslanců prosadit výpovědi z práce bez udání důvodu. To ale nebylo jediné, co politikům a odborům vadí. Mezi třemi hlavními nešvary je dále prodlužování zkušební doby a zkracování výpovědní doby anebo zasílání výpovědí zaměstnancům e-mailem.

Všechny tyto návrhy, jak na tiskové konferenci rovněž zaznělo, vedou ke snížení ochrany pracujících na trhu práce. Žádný z těchto bodů se podle sociální demokracie nevěnuje skutečným problémům českého pracovního trhu.

Podrobněji se o povinnosti zaměstnavatele informovat zaměstnance o podmínkách pracovní smlouvy nebo o pracovním poměru lze dočíst na stránkách Evropské unie ZDE.

vložil: Daniel Kolman

Tagy

▼-1%
1 den
▼-0.33%
1 týden
▲+4.15%
1 měsíc
▲+32.76%
1 rok
Akcioměr 40.68%
info
▲+1.13
1 den
▲+4.6
1 týden
▼-8.17
1 měsíc
▼-7.04
1 rok
Index stresu 40.57
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn