Pikantní fotografie Jiřího Paroubka zahlcuje republiku

27. 05. 2024
Pikantní fotografie Jiřího Paroubka zahlcuje republiku
foto: Deník Vektor/Jiří Paroubek

Velmi podivně působila situace, kterou zažila reportérka Deníku Vektor na metru Zličín v pátek 17. května. Když se vracela domů, oslovil ji mladík, který měl v podpaždí srolovaný balík samolepek.

Nabízel je, tvrdil, že jsou k pobavení. Byl na nich zachycen bývalý premiér a předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek. Reportérka si stihla přečíst popis pod snímkem a se samozvaným kamelotem se začala bavit.

„Já to dávám, protože mi to přijde vtipné,“ uvedl asi dvacetiletý muž. Na dotaz, kdo mu tolik samolepek dal, odpovědět nechtěl. „Já je mám, hele, rozdávám je,“ zaznělo také. Během rozhovoru si totiž novinářka zapnula nahrávání.

„Ale když nechceš, tak nechtěj,“ říká dále muž. „A proč se furt tak ptáte, to jste od policie?“ chtěl také vědět. Když se dozvěděl, že oslovená píše novinové články, zpozorněl. „To byl vtip, o tom nepište, to byl jen takový vtip,“ opakoval s tím, že když nebudeme fotit jeho tvář, řekne nám údajnou pravdu.

Ta zněla až poeticky.

Mladíka oslovil přes sociální síť další člověk s dotazem, jestli si nechce přivydělat. Nabízel dva tisíce korun za odpolední rozdávání letáků. „Chtěl, abych za ním přijel do Vršovic. Jel jsem k Edenu, dostal jsem balík a šel rozdávat. Sešlo se nás tam ale víc, já měl tuhle linku, ostatní měli třeba centrum, ale neměli jsme být přímo v metru, tam se to prý rozdávat nesmí, další mohli jet do Teplic nebo do Ústí,“ uvedl s tím, že muž měl několik desítek balíků, které čítaly tisíce nálepek.

Obrázek, který jsme dostali. Foto Deník Vektor

Osobu Jiřího Paroubka ovšem příliš nevnímal, neznal jej.

„Vím, že byl, ale ani nevím, jestli ještě žije,“ připustil bez otálení.

Jak dodal, v pátek mu zbývalo rozdat asi 700 kusů nálepek, malých plakátů, potom si může dojet pro peníze.

„Za víkend to zvládnu, tam není nic proti ničemu,“ uzavřel a odešel.

Ještě stihl doplnit, že on sám je nevolič, ale podporuje Ivana Bartoše a Zdeňka Hřiba.

Redakce v pondělí oslovila několik tiskáren kvůli ceně. Většina se shodla na tom, že při jednostranném a barevném tisku obdélníkového tvaru vyjde deset tisíc kusů samolepek na přibližně jedenáct tisíc korun. Kdo za kampaní proti ČSSD stojí, jasné není.

vložil: Hana Suchá

Tagy

▼-1%
1 den
▼-0.33%
1 týden
▲+4.15%
1 měsíc
▲+32.76%
1 rok
Akcioměr 40.68%
info
▲+1.13
1 den
▲+4.6
1 týden
▼-8.17
1 měsíc
▼-7.04
1 rok
Index stresu 40.57
info
Naše zprávy najdete i na sítích
FCB, Twitter, LinkedIn